Angol nyelvi munkaközösség

Iskolánkban évtizedek óta csoportbontásban és a lehetőségekhez mérten emelt óraszámban tanítjuk az angol nyelvet. Munkaközösségünk aktív szerepet vállal a XVIII. kerületi angol nyelvi munkaközösség életében.

A munkaközösség kiemelt feladatának tartja a tehetséggondozást, melynek egyik legfontosabb területe az iskolai, kerületi és tankerületi versenyek szervezése és a tanulók ösztönzése és felkészítése a különböző angol nyelvi versenyeken való részvételre. Tanítványink szívesen és eredményesen vesznek részt a tanáraik által ajánlott versenyeken. Nem egyszer az országos döntőkbe is bekerülnek.

A tehetséges tanulók a 7. és 8. évfolyamon házi próbavizsgákon is részt vehetnek, a gyorsabban haladó csoportok nyolcadikosai kivétel nélkül eljutnak a B1 szintre (középszintű érettségi), 60-70% pedig a B2 szintre (középfokú nyelvvizsga).

Az tanulóink az Országos idegennyelvi mérésen is eredményesen szerepelnek, az iskolai átlagpontszámok minden évben meghaladják az országos és budapesti átlagpont számokat. A megfelelt tanulók aránya alapján iskolánk az intézmények legjobban teljesítő intézmények közé tartozik.

A munkaközösség tagjai a külső továbbképzések mellett évente tartanak bemutató órákat, hogy megismertessék egymással a legújabb és legeredményesebb módszereket.

A nyomon követés vizsgálatok azt mutatják, hogy tanulóink nagy többsége angol nyelvből a középiskolában megtartja, vagy javítja a nyolcadikos év végi jegyét.

A játékos és vidám programok, kreativitást igénylő projektfeladatok sem hiányozhatnak az éves programunkból: Nyelvi játszóház az Európai nyelvek napja alkalmából a Kandó Kondéron, rendhagyó angol órák Halloween alkalmából, Valentin napi szeretetposta.

Az előző évei versenyek eredményeit tartalmazó évkönyvek és a programjainkon készült képek az alábbi linken tekinthetők meg:

Dobrocsiné Derényi Ildikó

angol nyelvi munkaközösség-vezető